13 quán cà phê đẹp để “check – in” ở Vĩnh Long

Ju pëlqen selfie, check-in dhe dëshironi të relaksoheni me miqtë në kohën tuaj të lirë dhe të shijoni pije të shijshme dhe të pasura. Na lejoni t’ju ndihmojmë

Restoranti ka një vendndodhje të këndshme, dizajni nuk është i zhurmshëm, por sjell rehati. Ashtu si Anh ka një hapësirë ​​me pamje nga rruga e bukur, me miqtë që shikojnë makina dhe bisedojnë, çfarë është më mirë? Pijet këtu janë mjaft të shijshme, të larmishme dhe të dekoruara bukur. Stili i shërbimit të stafit është shumë i mirë dhe miqësor. Stafi, nga banakieri te kamarieri, janë të gjithë shumë të ëmbël.

Duke vënë vlerën mbi të gjitha: “Hani mirë – shijoni mirë”, Torta e Hënës Nhu Anh është krenare që ofron ëmbëlsira të freskëta të hënës premium, pa konservues për çdo shtëpi. Nhu Anh Tea & Coffee është distributor i ëmbëlsirave nga markat e famshme si Givral, Dai Phat, Brodard, etj. Le t’i bashkohemi Nhu Anh Moon Cake për të dërguar ngushëllimet tona të sinqerta dhe urimet më të mira për ata që ju vlerësoni gjatë sezonit të hënës. këtë hënë të plotë !

 • Ëmbëlsira të freskëta premium, paqe mendore.
 • Plot shije nga tradicionalja në moderne.
 • Dizajni i paketimit është delikat dhe elegant.
 • Cake “cilësi” çmim “real”.

Nhu Anh Tea Coffee: UJI I SHEMBUSHEM – PJEKJE TE FORTA – Skena TE BUKUR gati per tu servirur!

 • Përbërës të shijshëm të importuar që plotësojnë standardet e shëndetit dhe sigurisë
 • Akull i pastër shtëpiak me makinë akulli HQ përmes sistemit të filtrit Pentel USA
 • Ka sheqerna medicinale për ata që janë në dietë
 • Hapësirë ​​moderne, luksoze e përshtatshme për takime me partnerë, miq apo punë
 • Menuja e larmishme përditësohet rregullisht
 • Siguroni cilësinë e duhur të pijes

PER INFORMACION ME TEPER JU LUTEM KONTAKTONI:

Adresa: 55 Pham Thai Buong, Ward 4, Vinh Long City Orari i hapjes: 6:00 – 22:00
Çmimi: 30.000 – 70.000 VND

Facebook:

Ashtu si çaji dhe kafeja Anh

UP Coffee & Tea ka një hapësirë ​​të ajrosur, plan urbanistik të freskët si ditën ashtu edhe natën në një stil modern për t’ju ndihmuar të ndiheni të qetë dhe të lehtë kur vini në dyqan. Menuja e pijeve dhe ushqimeve të UP Coffee & Tea është e larmishme, me shumë zona të përshtatshme për grupe miqsh apo çiftesh për të biseduar dhe për t’u takuar gjatë fundjavave.

UP Coffee & Tea ka shumë pjata çaji për të ndihmuar në ftohjen gjatë verës si:

 • Çaj lotus Longan (fara zambak uji + Longan i freskët)
 • Çaj boronicë
 • Çaji me luleshtrydhe
 • Çaj me mjedër

Adresa: 1 Nguyen Thai Hoc, Ward 1, Vinh Long Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
Çmimi: 20.000 – 50.000 VND

Facebook:

UP Kafe & Çaj

Me një vendndodhje me pamje nga lumi Tien dhe një dizajn modern dhe rinor, Thuc Thuc ka marrë shumë mbështetje edhe pse sapo është hapur. Pika më e madhe plus e kësaj kafeneje është pamja nga lart, duke parë rrugën e ngarkuar dhe fluksin e njerëzve lart e poshtë. Ejani këtu, porositni një filxhan kafe, lexoni një libër dhe shijoni atmosferën e tillë! Rajs organizon rregullisht shfaqje interesante dhe tërheq turma. Nëse ju pëlqen futbolli, akustika, duhet të keni parasysh!

Adresa: 19 Le Lai, Ward 1, Vinh Long City Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 30.000 – 70.000 VND

Facebook:

Kafe Pedi

Edhe pse zona e restorantit është paksa e vogël, ai është i pëlqyer për dekorimin e tij të bukur dhe tërheqës së bashku me ushqimet dhe pijet e shijshme. Duke ardhur në Shtëpinë e Vy, do të merrni kënde “virtuale” dhe foto vezulluese për t’i marrë në shtëpi! Çaji i Qumështit të Djathit të Shtëpisë Vy është i shijshëm. Djathë i butë, i butë, topa djathi me yndyrë qumështi që do të shkrihen në gojën tuaj nëse kombinohen me çaj qumështi, nuk ka asgjë të tillë!! Ju presin 3 shije të çajit me çokollatë, taro dhe qumësht tradicional. Ejani këtu për të shijuar dhe ndjerë, ju patjetër do të dëshironi të ftoni më shumë miq të vijnë së bashku!!!

Tham Khảo Thêm:  10 Rooftop Bar Hà Nội Sang Chảnh View Ngắm Cảnh Đẹp Lung Linh Từ Trên Cao

Adresa: Rruga 19 2/9, Lagjja 1, Vinh Long City. Orari i hapjes: 9:00 – 21:30
Çmimi: 20.000 – 40.000 VND

Facebook:

Shtëpia e Vy

Dyqani është i trashëguar dhe i dekoruar në stilin Vintage (stili i lashtë i Vietnamit të Jugut), megjithëse hapësira është e vogël, restoranti ka një plan urbanistik të bukur dhe të rehatshëm për të ftuarit për t’u ulur dhe për të kontrolluar. Çmimi në Golden Stone Life është gjithashtu mjaft i butë, pronarët janë të lumtur dhe entuziastë, kështu që ju lutem mos ngurroni!!

Adresa: Rruga Nguyen Van Thiet, Ward 3, Vinh Long City Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 15.000 – 50.000 VND

Jeta prej guri të artë

E vendosur në rrugën Tran Dai Nghia, Catimo Coffee ka dy kate, të dizajnuara në një stil modern shumë tërheqës, çdo kat është i dekoruar bukur. Zakonisht, të ftuarit që vijnë këtu do të zgjedhin katin e sipërm, sepse mund të shikojnë nga poshtë trafikun e ngarkuar. Pamja e Catimo Coffee është e përshtatshme për fotografinë e “jetës virtuale”, sepse dekorimi është i thjeshtë por luksoz dhe harmonik, gjë që me siguri do t’ju sjellë një ndjenjë emocioni. Për më tepër, pijet këtu janë mjaft të pasura dhe të shijshme, stafi është entuziast dhe i sjellshëm, pse nuk e provoni?

Çaji i qumështit në Catimo Coffee është i përkushtuar të jetë i sigurt dhe i shëndetshëm, pa kimikate të dëmshme. Duke ardhur në Catimo Coffee, klientët do të ndjejnë një hapësirë ​​komode dhe të qetë. Shijoni pije të shijshme dhe filloni ditën plot energji ose relaksohuni pas një dite të lodhshme.

Adresa: Rruga Tran Dai Nghia, Ward 4, Vinh Long City Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 20.000 – 50.000 VND

Facebook:

Kafe Catimo

Maji sapo është hapur jo shumë kohë më parë por ka marrë shumë mbështetje nga të ftuarit në provincë, sepse hapësira është e ajrosur, pamja është mjaft e mirë për të bërë foto të të rinjve. Me dekorim të thjeshtë, së bashku me imazhe të vizatuara me përpikëri dhe me përpikëri, padyshim që do t’ju ndihmojë të keni fotografi “virtuale të hedhjes”. Hapësira e restorantit është shumë e gjerë dhe e ajrosur, me dhoma me ajër të kondicionuar dhe në katin e sipërm. Natën, ju mund të kapni vendet jashtë në trotuar. Menuja ka shumë pjata me ujë. Pika plus është se pija është mjaft e shijshme, çmimi është i moderuar, i përshtatshëm për xhepin e shumicës së njerëzve kur vijnë në dyqan.

Adresa: 07 Nguyen Thi Ut, Vinh Long City Orari i hapjes: 7:00 – 22:30
Çmimi: 20.000 – 40.000 VND

Facebook:

Cloud Kafe & Çaj

Full House Coffee ka një hapësirë ​​jo shumë të madhe, por të lezetshme, dizajn të thjeshtë por që bie në sy, dyqani ka gjithashtu shumë sende të bukura dhe të vogla për t’i parë dhe “check-in” rehat me miqtë. Hapësira është e gjerë dhe e ajrosur. Mbi Full House Coffee është dekoruar më bukur me dhomë me ajër të kondicionuar brenda. Dyqani eshte ne katin perdhe, ne katin e siperm ka perpara, nje divan ose anash. Shume mire. Ushqimet dhe pijet e Full House Coffee janë gjithashtu të bollshme. Misri Kim është i shijshëm. Rolet e pranverës janë gjithashtu të shijshme…. Stili i shërbimit të shpejtë, hiri, pijet janë të shumëllojshme dhe jo të shtrenjta, kjo do të jetë gjithashtu një zgjedhje e mirë!

Tham Khảo Thêm:  S Line Coffee: có một Huế rất trẻ như thế

Adresa: Alley 52 Nguyen Hue, Ward 2, Vinh Long City Orari i hapjes: 6:00 – 22:00
Çmimi: 15.000 – 40.000 VND

Facebook:

Kafe Full House

Cat U – emri tingëllon shumë bukur, dhe ky është edhe stili i dekorimit të këtij vendi. Përshtypja e parë kur hyni në dyqan është e lezetshme, shumëngjyrëshe, por jo shumë e zhurmshme. Që nga tavolinat dhe karriget, enët te ushqimet dhe pijet kujdesen gjithmonë me kujdes dhe përpikëri, kështu që gjithmonë sjell kënaqësi për klientët kur vijnë në dyqan. Shijimi i një gote të shijshme me ujë, nxjerrja e disa fotove “selfie” dhe shikimi i hapësirës këtu do t’ju bëjnë rehat pas orëve stresuese të punës. Përveç kësaj, dyqani ju shërben edhe ëmbëlsira dhe furra buke për të bërë ëmbëlsirat tuaja të preferuara, a nuk është mirë?

Kosi grek është më i shituri më i fundit i maces ooh. E keni provuar akoma? Kosi grek i bërë në shtëpi freskohet nga stafi i Meo U çdo ditë, pas inkubimit dhe dekullimit për më shumë se 16 orë, kosi filtrohet me përbërësit më ushqyes dhe të koncentruar. Kombinohet me fruta dhe drithëra për vitamina dhe fibra shtesë, kështu që një shërbimi i kosit mund të zëvendësojë një vakt. Përveç kësaj, akullorja Cat Ú Kitchen është e shijshme. Akullorja përgatitet nga Meo U çdo ditë, duke përdorur recetën e vetë dyqanit, kështu që sasia e akullores është e kufizuar, ndaj nxitoni dhe ejani për të shijuar akulloren e shijshme të lezetshme!

Adresa: 1/7 Hoang Thai Hieu, Ward 1, Vinh Long City Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 20.000 – 60.000 VND

Facebook:

U Kitchen Cat

Brownie është një emër që po pëlqehet nga shumë të rinj në Vinh Long, për shkak të thjeshtësisë dhe pastërtisë së tij në dekorim, por po aq elegant dhe i sjellshëm. Hapësira komode, së bashku me pijet e shijshme dhe të bukura të kombinuara me një pamje mjaft standarde, do të jenë një vend ideal për “jetën tuaj virtuale” kur të vini këtu. Përveç kësaj, dyqani gjithashtu shërben çdo ditë pasta të ëmbla dhe të shijshme për t’iu përshtatur preferencave dhe zgjedhjeve të ndryshme për mysafirët.

Dallimi që e bën forcën e Brownie-t janë përbërësit. Brownie Coffee & Dessert zgjedh përbërës cilësorë; Të kesh një origjinë të qartë për të mbrojtur shëndetin e klientëve tanë është ajo që duam të synojmë. Brownie Coffee & Dessert gjithmonë dëshiron t’u sjellë klientëve jo vetëm pije të shijshme, ëmbëlsira delikate, por edhe një hapësirë ​​komode. Brownie Coffee & Dessert është një vend ku mund të lëmë mënjanë shqetësimet e jetës për të shijuar momente relaksi me familjen dhe miqtë.

Adresa: 111 Nguyen Thi Minh Khai, Ward 1, Vinh Long City Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 25.000 – 50.000 VND

Facebook:

Brownie Kafe dhe ëmbëlsirë

Pijet në Kim janë mjaft të larmishme, shërbime të këndshme, të lezetshme dhe entuziaste. Restoranti gjithashtu përditëson rregullisht pjatat e reja. Pamja e dyqanit është mjaft e bukur, e dekoruar në një stil modern që nuk është i zhurmshëm, por i lezetshëm, shumë i përshtatshëm për ju për të marrë ootd ose checkin live.

Për të larguar nxehtësinë e ditëve tropikale të verës, KIM TEA prezanton për klientët një menu me pije plot energji dhe freski, duke shuar etjen e verës:

 • Çaj energjie
 • Çaj kivi i rrushit jeshil
 • Çaj portokalli me fara Chia
 • Çaj karamele trëndafili
 • Çaj oolong me fruta pasioni poetik
 • Çaji Tropical Litchi Limongrass
Tham Khảo Thêm:  Top 10 Quán cafe học bài Quận 12 tha hồ chạy deadline

KIM TEA i shërben të gjithë familjes me pjata të freskëta, të shijshme dhe tërheqëse nga ushqimet e detit, mish pule, supë deri te bifteku i ushqyeshëm i viçit. Për të përmbushur nevojat e klientëve kur vijnë në KIM, përveç pijeve të ndryshme dhe pastave të pasura, KIM ka shtuar një numër pjatash “të shijshme, të freskëta, ushqyese, të lira” që i përshtaten nevojave dhe shijeve tuaja. klienti…:

 • ORIZ I PËRZIER KOREAN
 • Pulë pikante me djathë
 • Petë pikante me ushqim deti
 • DINSUM…,
 • SALATAT E PËRZIER

Adresa: 55 A5 Pham Thai Buong, reparti 4 Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 30.000 – 70.000 VND

Kim Tea

Duke pasur një emër mjaft të mirë – Yolo shënon me qetësinë, hapësirën e gjerë të ajrosur dhe pamjen e bukur, për ata prej jush që duan të bëjnë fotografi, kjo do të jetë një zgjedhje ideale. Pijet e restorantit përgatiten mjaft të shijshme, aromatike por jo shumë të ëmbla, stafi i shërbimit është i shpejtë dhe i butë dhe çmimet mjaft të arsyeshme. Ky vend nuk është vetëm i përshtatshëm për të luajtur, për të biseduar me miqtë, por edhe për të lexuar dhe studiuar. Përveç kësaj, çdo fundjavë, dyqani organizon edhe për të luajtur muzikë akustike, kënduar dhe shkëmbyer së bashku.

Kohët e fundit, Yolo Coffee ka një sanduiç ushqyes të kombinuar me një filxhan çaj qumështi të shijshëm për të ndihmuar në zgjimin e energjisë për një ditë pune më efikase. Çmim special ofertë speciale SUPER KURSIM nga vetëm 25 mijë për 1 kombinim me hapësirë ​​të freskët për t’u shijuar në Yolo Coffee.

Keni një takim për fundjavën? Nëse jo, ejani në YOLO COFEE për të shijuar pije të shkëlqyera dhe për t’u përzier me muzikën pas një jave të lodhshme. Meloditë melodioze premtojnë t’ju sjellin rehati nga muzika e njohur dhe hapësira e bukur në YOLO.

Adresa: 33/3B Pham Thai Buong, Ward 4, Vinh Long City Orari i hapjes: 8:00 – 22:00
Çmimi: 20.000 – 40.000 VND

Facebook:

Kafe Yolo

Kopshti Robusta Koi është i interesuar të ndërtojë një hapësirë ​​të afërt dhe të freskët për të sjellë rehati dhe relaksim për klientët. Pika kryesore e restorantit është një liqen shumë i bukur, dekorim që bie në sy me pllaka guri, veçanërisht nën liqen janë peshqit shumëngjyrëshe Koi që duken vërtet tërheqës. Dyqani shërben kafe dhe një sërë pijesh të tjera, duke përfshirë ushqimin. Menuja është po aq e larmishme kur bëhet fjalë për gjithçka, nga mëngjesi tek snacket, smoothies, akulloret, ëmbëlsirat, madje edhe kafeja italiane. Parkim i bollshëm.

Adresa: Rruga Pham Thai Buong 68/19, Reparti 4, Orari i hapjes: 7:00 – 22:00
Çmimi: 20.000 – 50.000 VND

Facebook:

Kopshti Robusta Koi

Me artikullin e mësipërm, shpresoj të gjeni vendet tuaja të preferuara për të kaluar momente argëtuese me miqtë dhe të afërmit.

Postuar nga: Ngoc Hai

Fjalë kyçe: 13 kafene të bukura për të “check-in” në Vinh Long

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 13 quán cà phê đẹp để “check – in” ở Vĩnh Long . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

REVIEW GÀ PHÊ Thái Hà – Quán café bí ẩn giữa Hà Nội xô bồ

Trời Hà Nội bắt đầu se lạnh rồi, bạn đã đi cafe chưa? Vào thời điểm tiết trời còn dễ chịu như thế này, chắc chắn một…

Đột nhập 8 quán cafe vintage vào thời tiết se lạnh đầu đông

Trời Hà Nội đã trở gió, anh em đã có chỗ nào để đi chơi chưa? Vào cái thời tiết se se lạnh này thì một không…

Top 7+ quán cà phê sách Hà Nội – điểm đến không chỉ dành cho những người “mọt sách”

Đã bao giờ bạn trong cuộc sống đầy bộn bề, bạn muốn tìm một khoảng lặng? Bạn có muốn trốn vào một góc yên tĩnh, lấy lại…

Cư xá Cà phê – Tìm về tuổi thơ giữa chốn đô thị phồn hoa

Dường như chỉ khi ta có những ngày mưa mới mong thêm những ngày nắng, còn khi lớn lên ta lại muốn sống mãi với tuổi thơ….

CẢM NHẬN NHỮNG NGÀY CUỐI THU CÙNG 5 QUÁN CAFE BAO CẤP GIỮA LÒNG ĐÀ NẴNG HIỆN ĐẠI

Đà Nẵng cuối thu thật đẹp. Tôi thấy những cơn gió se sắt thổi, những khóm cỏ lau nở trắng một khoảng trời nơi Sơn Trà, những…

Top 8+ quán cafe đẹp ở Buôn Ma Thuột khiến dân tình đứng ngồi không yên

Buôn Ma Thuột là địa điểm du lịch nổi tiếng trong thời gian gần đây. Không chỉ hấp dẫn bởi cảnh quan núi rừng hoang sơ kỳ…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *