10 Quán cà phê cực lãng mạn cho ngày Valentine 14/2 ở TP. Thủ Dầu Một, Bình Dương

Dita e Shën Valentinit po vjen 14 shkurti dhe me siguri ju dhe partneri juaj dëshironi të keni një vend ideal për një takim. Çfarë mund të jetë më mirë se të pini një filxhan kafe së bashku, të bisedoni për të ngrohur ndjenjat dhe të shijoni hapësirën romantike të kafeneve në Thu Dau Mot, Binh Duong. Nëse jeni duke kërkuar për një vend të tillë, atëherë shikoni sugjerimet tona më poshtë!

Të ndarë nga ngutja dhe ngutja e rrëmujës urbane, thjesht shtyni butësisht derën e drurit, do të hyni në një hapësirë ​​të gjelbër me bimë, por të afërt komode, një vend ku e ndjeni se i përkisni. Shtëpia ka një aromë klasike fshatar, me një nuancë ari të vjetër të nostalgjisë së mbretit. Hapësira është e dekoruar me ngjyra të buta të ëmbla të bardha dhe blu, dhe kombinimi i drurit dhe pemëve jeshile sjell një ndjenjë absolute relaksi.

Dritat e verdha soditëse vezulluan nëpër portat e larta të gjata të vjetra prej hekuri të farkëtuar, lulet e shkëlqyera dhe tavolinat dhe karriget prej druri të punuara me dorë, të vendosura në një hapësirë ​​me harqe të ndërtuara me tulla terrakote shumë të cilësisë së mirë… dhe në një cep tjetër. Mund të uleni dhe të rilexoni romanet e dashurisë që bënë jehonë për një kohë, këtu ka një librari të madhe me letërsi dhe poezi. Në një moment të caktuar, befas ndjehesh sikur je i humbur në faqet e romaneve klasike perëndimore. Sa interesante!
Nëse vini në mëngjes, mund të uleni jashtë duke pirë një filxhan kafe dhe të hani mëngjes, duke parë diellin, duke parë bimët dhe lulet… Qoftë ditën apo natën, Kafeja prej druri sjell gjithmonë një atmosferë paqësore, relaksuese, romantike. romantike… për vizitorët. Prandaj, ne jemi të sigurt se ky do të jetë një vend i mrekullueshëm për çiftet që duan të gjejnë romancë paqësore pikërisht në qytet.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:

Adresa: 201 Ngo Gia Tu, Chanh Nghia Ward, Thu Dau Mot, Binh Duong

Telefoni: 0274 3831 999

Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri i parë, Binh Duong

Kafe druri

Cafe Rose House në Binh Duong është një kafene me një hapësirë ​​kopshti të freskët dhe të freskët. Pika kryesore e parë e dyqanit është pellgu i madh koi si qendër e dyqanit, duke tërhequr vëmendjen e shumë njerëzve. Cafe Rose House do t’ju pushtojë plotësisht me një skenë të mbushur me foto, ujëvara, tavolina dhe karrige shumëngjyrëshe. Me bukurinë delikate të mureve të luleve, pikturave të kullotave dhe dritareve që të kujtojnë vitet e vjetra, që ju ndihmojnë të merrni fotografi të bukura të kontrollit.

Pijet e lokalit janë mjaft të larmishme me nivele jo shumë të larta, të përshtatshme për shumë klientë. Hapësira këtu është e dekoruar e hapur, duke krijuar një freski jashtëzakonisht tërheqëse, sapo të hyni në këtë vend, do të mahniteni jashtëzakonisht. Hapësira e Cafe Rose House gjatë natës ka dritën e verdhë si ngjyrë kryesore, duke e bërë të gjithë kafenenë vezulluese dhe shumë romantike, të përshtatshme për të kaluar një takim të mrekullueshëm.

Adresa: 21 Le Hong Phong, Thu Dau Mot, Binh Duong Tel: 0961.43.45.47 Orari i hapjes: 06:30 – 22:30
Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri i parë, Binh Duong

Cafe Rose House

Tham Khảo Thêm:  Kẹo dứa giảm cân có tốt không? Cách sử dụng

E vendosur në rrugën e Revolucionit të gushtit të qytetit, ku janë përqendruar shumë ambiente argëtimi, TIME Coffee e sapolançuar ka tërhequr shumë të ftuar, veçanërisht të huaj. Përveç kësaj, falë stilit unik dhe artistik të dekorimit, TIME Coffee ka shënuar pikë të shkëlqyera në zemrat e të ftuarve.

Duke hyrë në TIME Coffee, do të ndjeni menjëherë shijen e kafesë të përzier në aromën e shijshme të produkteve të pjekura. Një kafe e përgatitur me mjeshtëri me shije delikate, veçanërisht trapucino, kapuçin e stilit francez, përzihet me më shumë krem ​​qumështi, i bluar imët deri në një masë kremoze.

Hapësira moderne luksoze me ngjyrë të bardhë e kombinuar me materiale druri sjell një ndjenjë komode për çdo mysafir. Ka shumë hapësira të veçanta që janë rregulluar dhe rregulluar në mënyra të ndryshme. Çdo cep ka bukurinë e vet që nga muret me modele të përpikta deri te tavolinat panoramike. Prandaj, kjo hapësirë ​​është e mrekullueshme për takime, takime ose thjesht kur doni të gjeni një vend të ajrosur për të punuar mirë.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:

Adresa: 664/5 Cach Mang Thang 8, Thu Dau Mot, Binh Duong

Telefoni: 0909 28 29 28

Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

TIME Kafe

Duke hyrë në dyqanin Keiris – Tea, Coffee & Cakes, sytë tuaj do të takohen me një hapësirë ​​të vogël, të bukur me 1 dhomë të ftohtë dhe 2 hapësira të hapura, hapësira midis dhomës së ftohtë dhe banakut ka 2 lëkundje shumë të lezetshme. Dekori i dyqanit ju bën të ndiheni rehat dhe të relaksoheni pas një dite të lodhshme pune. Menuja e larmishme e pijeve tani shtohet edhe me tas me qumësht, çaj pjeshke dhe kos fleksibël, i cili është shumë tërheqës. E veçanta është se dyqani ka edhe mace shumë të lezetshme.

Në mbrëmje, dyqani Keiris – Tea, Coffee & Cakes bëhet shumë më i shkëlqyeshëm dhe romantik. Me dritat e arta që përhapen në të gjithë hapësirën, së bashku me pijet e shijshme, stafi i mrekullueshëm do t’ju dhurojë një kohë të mrekullueshme së bashku!

Adresa: Rruga 48 D8, Zona e Banimit Chanh Nghia, Thu Dau Mot, Binh Duong

Telefoni: 097 339 57 51 Orari i hapjes: 09:00 – 22:00
Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

Keiris – Çaj, kafe dhe ëmbëlsira

Jeepgo Coffee zotëron një hapësirë ​​jashtëzakonisht luksoze, por ende të butë me tonin e bardhë dominues në çdo cep të hapësirës. Me një ngjyrë të bardhë të spikatur, pak më shumë jeshile nga pemët dhe ngjyrë kafe, dyqani ka sjellë një pamje fantastike, një vend fantastik për një takim.

Në veçanti, Jeepgo Coffee sjell gjithashtu një shije të shijshme kafeje që ju bën të dëshironi. Nëse doni të shijoni një filxhan kafe të vërtetë në kuptimin e vërtetë të fjalës, ejani këtu. Kanë qenë të shumtë të ftuarit, edhe pse realisht nuk janë “adhurues të vërtetë” të kafesë, pasi e provojnë, befas bëhen të varur prej saj. Aroma e kafesë është e vërtetë, reale dhe shumë e mirë, qoftë latte apo qumësht i ftohtë që do t’ju habisë.

Një hapësirë ​​e ndritshme, e bukur, e qetë me pije të shijshme me siguri do të jetë një vend që nuk mund ta humbisni për një takim në ditën e Shën Valentinit, apo jo?

Tham Khảo Thêm:  10 Quán cà phê Pleiku không thể bỏ qua khi đến phố núi Gia Lai

Adresa: 114 Hoang Van Thu, Chanh Nghia Ward, Thu Dau Mot, Binh Duong

Telefoni: 093 732 97 95

Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

Jeepgo Kafe

Dyqani 8 Kafe ka një hapësirë ​​të lashtë, ngjyra harmonike, shumë të qeta dhe shumë ambiente dekorimi të ndryshme në mënyrë që ju dhe miqtë tuaj të mund të bëni lirisht foto. Dyqani sjell një hapësirë ​​nostalgjike dhe shumë romantike në stilin e epokës së “gjyshërve”. Ngjyrë kafe e thellë, mure të bardha, duke shtuar drita të vogla dhe të ndezura për të sjellë një hapësirë ​​komode dhe komode për të pasur momente relaksi apo takimesh.

Store 8 Cafe ka një menu, edhe pse jo të larmishme, të gjitha pijet janë mjaft të shijshme dhe të çuditshme. Sherbimi i stafit eshte shume i lezetshem dhe profesional, se bashku me nje hapesire te bollshme me kapacitet deri ne 200 persona, do te jete patjeter i pershtatshem per festa ditelindjesh, festa miqsh apo takime, takime ne grup.

Adresa: Rruga 243/56 Huynh Van Luy (rruga 48 zgjerimi Hoang Hoa Tham), Thu Dau Mot, Binh Duong

Telefoni: 098 961 98 61

Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri i parë, Binh Duong

Dyqani 8 Kafene

Santorini Coffee & More ka një dekor të bukur me tone të bardha të buta dhe elegante, por duket bukur në foto. Hapësira është e bukur dhe muzika mjaft e butë, e përshtatshme për një datë 14 shkurt. Përveç kësaj, ju mund të vini plotësisht në dyqan për të shijuar një hapësirë ​​të qetë dhe të këndshme për të studiuar ose punuar. Siç sugjeron emri, Santorini Coffee & More është frymëzuar nga ngjyra kryesore e bardhë dhe blu e detit dhe qiellit, ashtu si ishulli i bukur i Santorinit.

Dyqani ka shumë pije tërheqëse, mësohet se nuk mungojnë edhe tiramisu, tortë me djathë super të shijshme që pëlqehen nga shumë të rinj. Me staf miqësor, entuziast, dekor të bukur, dyqani do të jetë padyshim Santorini Coffee & More për të gjithë ju që dëshironi një vend për t’u çlodhur pas një dite të lodhshme në punë.

Adresa: Lot 27-28, D11, Chanh Nghia KDC, Thu Dau Mot, Binh Duong Tel: 036 375 7476 Orari i hapjes: 08:00 – 22:00
Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

Kafe Santorini dhe më shumë

Cafe Misol zotëron një hapësirë ​​kafeje të gjerë dhe të ajrosur, me ambiente të brendshme dhe të jashtme për të plotësuar nevojat e klientëve. Në veçanti, në hapësirën e jashtme, mund të shikoni edhe rezervuarin e peshkut me krap shumëngjyrësh dhe peshk koi, duke sjellë një ndjenjë relaksi dhe paqeje. Me siguri ajo skenë do t’ju ndihmojë të keni një takim, takim ose kujtim të paharrueshëm.

Natën, Cafe Misol ndezur do të sjellë një hapësirë ​​komode me dritë të verdhë, të butë dhe jashtëzakonisht romantike. Së bashku me një menu tërheqëse me shumë pije të shijshme, hapësira e gjerë e darkës do të jetë një adresë ideale për datën tuaj të Shën Valentinit.

Adresa: 1012 Le Hong Phong, Thu Dau Mot, Binh Duong

Telefoni: (0274)3 813 754 & 0902 861 239

Faqe fansash:

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

Kafene Misol

Intenso Roastery është kafeneja e radhës që duam t’ju rekomandojmë. Mobiljet dhe arredimi me ngjyrat kryesore janë bardh e zi duke e bërë hapësirën tejet relaksuese. Me stil modern dhe vintage, premton të jetë një vend ideal takimesh për ju dhe partnerin tuaj. Sa i përket ushqimit dhe pijeve të restorantit është shumë i pasur, çmimi është mjaft i përballueshëm, megjithëse është i vështirë për t’u gjetur, por kur të vij, jam i sigurt se nuk do ta harroj kurrë.

Tham Khảo Thêm:  Bài tập 5 phút giảm mỡ bụng mỗi ngày hiệu quả

Intenso Roastery është projektuar dhe dekoruar qëllimisht për të sjellë një hapësirë ​​të ngrohtë, miqësore dhe familjare. Menuja në Intenso Roastery është gjithashtu mjaft e larmishme me pije që variojnë nga çajrat, pijet e gazuara, akulli rrotullues e deri te kafeja. Këtu shërbejnë edhe më shumë ëmbëlsira për ëmbëlsirë. Sugjerimi për ju është të vishni rroba të buta me tone të buta si e bardha, bezha, kafe…për të pasur sesione fotografike sa më të “ftohta”.

Adresa: 202 Ngo Gia Tu, Chanh Nghia, Qyteti. Thu Dau Mot, Binh Duong (kryqëzimi D8 & Ngo Gia Tu) Telefoni: 091 992 92 62 Orari i hapjes: 06:30 – 22:30
Fanpage: https://www.facebook.com/intensoroastery

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

Roastery Intenso

Dyqani është një arkitekturë unike dhe e çuditshme kur është projektuar nga pemët e blirit së bashku me të është një hapësirë ​​e ajrosur dhe e freskët me shumë pemë të gjelbëruara. Hapësira e gjelbër që ndërthur pemët, erën dhe ujin do të krijojë një ndjenjë shumë të qetë sa herë që vini këtu. Arkitektura e kafenesë së re Wind and Water është ende pranë natyrës dhe njerëzve; e shprehur në hapësirën e gjerë me pamje nga rruga dhe nëpërmjet përdorimit të materialeve natyrore fiku, druri dhe guri.

Nuk është vetëm një kombinim harmonik i estetikës së hapësirës nga rregullimi shkencor i brendshëm. Më e rëndësishmja, ndërtesa përdori energjinë e erës dhe kapacitetin ftohës të ujit për të formuar një kondicioner natyral. Një ndryshim i dukshëm është se lokali në qendër të dyqanit është modifikuar gjithashtu për t’u shërbyer grupeve të miqve, familjeve, grupeve që mbajnë festa ditëlindjesh, festa të vogla në ditëlindje, festime të ditëve të paharrueshme.

Si në mëngjes, në mesditë apo në mbrëmje hapësira e restorantit Wind And Nuoc Cafe do t’ju kënaqë gjithmonë, së bashku me pijet dhe shërbimin e vëmendshëm, restoranti do të jetë një vend ideal për takime.

Adresa: 1255/16 KP3, Rruga Tran Binh Trong, Phu Tho Ward, City. TDM, Binh Duong (afër stacionit të autobusëve Binh Duong) Telefoni: 0274 3813 085
Faqe fansash:

Orari i hapjes: 7:00 – 22:30
Çmimi: 25.000 VND – 55.000 VND

10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në Ho Chi Minh City.  Kryeministri, Binh Duong

Kafe me erë dhe ujë

Më sipër janë kafenetë e bukura dhe romantike që duam t’ju dërgojmë. Shpresojmë që ju dhe i dashuri juaj të gjeni një adresë kafeje të preferuar për ditën e ardhshme të Shën Valentinit!

Postuar nga: Thanh Luan Nguyen

Fjalë kyçe: 10 kafene jashtëzakonisht romantike për ditën e të dashuruarve më 14 shkurt në qytetin Ho Chi Minh. Thu Dau Mot, Binh Duong

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết 10 Quán cà phê cực lãng mạn cho ngày Valentine 14/2 ở TP. Thủ Dầu Một, Bình Dương . Đừng quên truy cập Chaolong TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

REVIEW GÀ PHÊ Thái Hà – Quán café bí ẩn giữa Hà Nội xô bồ

Trời Hà Nội bắt đầu se lạnh rồi, bạn đã đi cafe chưa? Vào thời điểm tiết trời còn dễ chịu như thế này, chắc chắn một…

Đột nhập 8 quán cafe vintage vào thời tiết se lạnh đầu đông

Trời Hà Nội đã trở gió, anh em đã có chỗ nào để đi chơi chưa? Vào cái thời tiết se se lạnh này thì một không…

Top 7+ quán cà phê sách Hà Nội – điểm đến không chỉ dành cho những người “mọt sách”

Đã bao giờ bạn trong cuộc sống đầy bộn bề, bạn muốn tìm một khoảng lặng? Bạn có muốn trốn vào một góc yên tĩnh, lấy lại…

Cư xá Cà phê – Tìm về tuổi thơ giữa chốn đô thị phồn hoa

Dường như chỉ khi ta có những ngày mưa mới mong thêm những ngày nắng, còn khi lớn lên ta lại muốn sống mãi với tuổi thơ….

CẢM NHẬN NHỮNG NGÀY CUỐI THU CÙNG 5 QUÁN CAFE BAO CẤP GIỮA LÒNG ĐÀ NẴNG HIỆN ĐẠI

Đà Nẵng cuối thu thật đẹp. Tôi thấy những cơn gió se sắt thổi, những khóm cỏ lau nở trắng một khoảng trời nơi Sơn Trà, những…

Top 8+ quán cafe đẹp ở Buôn Ma Thuột khiến dân tình đứng ngồi không yên

Buôn Ma Thuột là địa điểm du lịch nổi tiếng trong thời gian gần đây. Không chỉ hấp dẫn bởi cảnh quan núi rừng hoang sơ kỳ…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *